YENİ, Doğum, Sentez

03 Ağustos 2012

Doğuma, sentez olgusuna, ayrılardan oluşan ama öncekini kapsayan YENİ’ye bi kere ulaştın mı, sürdürülebilir rüyada (hayat dediğimiz)birçok mekanizma çözülüveriyor frekanslar.Sizin bu konuda gözlem ve deneyimleriniz var mı?

 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü aslında sorunuza tam yanıt olmayabilir ama ben bir süredir kendimi tanıyamıyorum neredeyse..sanki o bildiğim eski ben gitti, yerine başka biri geldi..yeni gelen daha rahat, daha eğlenceli, kaygısız, bir çocuk kadar meraklı, kendi eğilimlerinin peşinden gitmek isteyen, önyargısız ve fazlasıyla dingin biri..yani aslında daha uzun yazasım var ama bu durumu, dediğim gibi, sorunuz daha spesifik bir yanıt için miydi onu bilemediğimden meşgul etmeyeyim burayı dedim:)
 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü geçmişin niteliği değişiyor.Yalnızca silik bir anı..Ama yaşanmamış ,başından geçmemiş gibi. İçinde damıtık bir damla bilgi var o kadar gibi..Zihin açık ve boş oluyor.Baktığını görüyor.Anlıyor. Baktığında kimin ne diyeceğini- diyeceğinin altındakini- doğal olarak anlıyorsun.Bana ya bu nasıl anlamak diyorlar. Dur bi dakika daha nedenleri açıklayacaktık ama sen sonunu biliyorsun diyorlar. Bakıştan okuma oluyor.Kimse sana kızamıyor..Yayılımından ötürü .herkes saygılı ve seni aldatmıyor-aldatamıyor.yanında herşey açığa çıkıyor..Bir tatlı sakin sessiz ama içinde dingin güçlü bir varlık şeklinde oluyorsun. Bir sürü şey kendiliğinden halloluyor.Kimseden bir şey istemesen de hiç sorun çıkmıyor.Kimse de garip bir biçimde senden bir şey istemiyor.Hayır demene bile gerek kalmıyor.Kendiliğinden bir konu -varsa-halloluyor.Çevrende ki inanlar sana senin onlara davrandığın gibi davranıyorlar.Özgür-baskısız-saygılı-sevgili. Yani çevrende ki insanlarda sorun yok şeklinde oluyor :))) Rüyalar neredeyse birbir haber veriyor. şimdilik bunlar aklıma geldi bir çırpıda:))
  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü bu arada şunu eklemem gerek bu çevremdeki insanların birbirleri ile sorunları olabiliyor ama benle olmuyor:)))
  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü kendini önemsemenin ve kendine acımanın ne olduğunu gerçekten anladığımda ve bunu kendimde gördüğüm durumlara azami dikkat edip, tedirecen azaltmaya başladığımda, eskinin acı ve sıkıntıları giderek hafifledi..ya da ben hafifledim:)
  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Anlattığınız haller sorunun sahibi olan bende de aynen mevcut ve beklemeden bekleyiş, öylesine akış benim hoşuma gidiyor 🙂
  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü beklemeden bekleyiş güzel ifade olmuş:)
  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü bana ait olmayanlara sıkı sıkı sarılmayı bırakmaya başladım..ait olduğunu hissettiğim ama kapalı kapılar ardına gizlediğim şeylerin de, kapılarını aralıyorum birer birer..sonuç: o anlamsız baskı ve sıkışıklık hissi, yapaylık geride kalıyor..

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir