Tavuk, Oyun, denge konusu

13 Şubat 2012

YUNANİSTAN eski Başbakanı ve PASOK lideri Yorgo Papandreu, “Yunanistan yok olmamak için bir savaş veriyor. Düşman dışarıda değil, barbar dışarıda değil. Düşman da barbar da içimizde, koynumuzda. Karşımızda Almanların, Amerikalıların, Türklerin tankları yok. Para piyasaları, spekülatörler, ekonomik çıkar odakları var” diye konuşmuş

Dengesiz erk ve servet dağılımı (tabi buna olur verenler sayesinde) bütün dünyayı iliklerine kadar sallıyor. Yeni nesil, zamanın şiddetli rüzgarını arkasına aldı, her bi yer sallanıyor, sular altında kalıyor,donuyor donuyor!

**

Başbakan yeniden ameliyat olmuş, acil şifalar dileriz. Hastalığın sindirim sistemiyle alakalı olması, ülkemizde sindirilmekte güçlük çekilen konulara işaret ediyor gibi. Umarız iç ve dış göstergeleri iyi okuyabilenler vardır ve gereken önlemler her iki yönden alınır.

**

Gözlemlediğim kadarıyla tavuk, sadece oyunun/hayatın sürmesi, her ne pahasına olursa olsun devam etmesiyle ilgileniyor, onun işlevi bu. Öğrenmek gibi şeyler onun dışında; ama onun sağladığı alanda yapılabiliyor. (tıklayınız)

**

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir