Rüyada uyanmak namı diğer Lücid

30 Mayıs 2012

Rüyada uyanmak, yani lücid rüya görmek herkesin yapmak istediği birşey. Hani bazı şeyler açıktan bazı şeyler gizliden karalanır ya toplumda, lücidin üzerinde böyle bi gölge yok, uyan uyanabildiğin kadar!
Benim merak ettiğim bu hayattan ne farkı kalıyor o rüyanın?

  • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü yıllardır rüyalarında uyanabilen biriyim. uyanmakla kalmayıp, rüyanın içindeki kişilere, benim rüyamda olduklarını söylerim ve rüya mekanının dışında gezinebileceğim, yapabileceğim şeyleri araştırırım. bikaç gün önce birdenbire, uyanık rüyaya dair oluveren şeylere dünya gerçekliğimizle kıyaslamayı düşündüm:) şu yukarda yazdığım cümlelerde bile, rüya kelimesinin yerine dünya yada yaşamım kelimelerini koyduğunuzda ortaya çok çarpıcı bir durum çıkıyor. dünyanın olağan gerçekliğinde, yani dünya uykusunda uyanabiliriz, dünyada olduğumuzun farkına varabiliriz, çevremizdeki insanlara ben dünya rüyasındayım, sen de benin dünya rüyamın içindesin diyebiliriz, dünya rüyasının sahnelerini değiştirebilir, mevcut durumlarımızın arkasındaki şeyleri görebiliriz..çok heyecan verici öyle dimi?:)

    YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Biz tanrının düşünceleriyiz ,tasarımlarıyız ya . iki aynayı karşı karşıya koyarsanız sonsuza uzayan görüntüler sunar ya , Rüyalarda öyle . Rüyanın Rüyası rüyanın rüyası şeklinde uzar.Yada uyanmanın uyanması şeklinde . Rüyayı gören kim ? Aslında rüyayı gören tek . Bakanda tek . Şuursuz bir görme içinde mi olmalıyız yoksa görenin/bakanın gözlerinde ki idrak mi olmalıyız esas soru bu . O anda bizim vasıtamızla biliniyor demektir. Yine burda aklıma Gülşeni Raz geliyor .” Orda Benimle görür ve benimle işitir ‘der .

    YENİ’den DOĞAnlar Kulubü ben de hep dünya bir uyku halidir, uyanmak lazım der dururdum ama ilk kez gerçek bir farkındalıkla, rüyalarda uyanabilmek/rüyada olduğunu bilmekle, dünyada uykuda olmak ve burada da uyanabilmek arasında tam ve içsel bir bağ kurabildiğimi düşünüyorum. kavrayışlarımız ve aymalarımız, zihinsel olanın ötesine pek sıklıkla geçemiyor ve ne yazık ki, zihinsel olanları gerçek bir algı durumu zannetme yanılgısına çok fazla düşüyor-um-uz..

    YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Anda gören biz isek kendine bizden dolayı baktığı için ona uyanma diyoruz . Bizimde gördüğümüz aslında o . Göz göze gelmek anının yakalanması gibi . Bir idrak anı yakalıyoruz veya tekrar dünyanın Mayası içinde kayboluyoruz . ( Teşbihte hata olmaz 🙂 küçük anlayış dalgaları ,sonra tekrar okyanusa karışıyor . Asılı kalmasına imkan yok . Herşey durmadan deviniyor .

    YENİ’den DOĞAnlar Kulubü ‎”küçük anlayış dalgaları ,sonra tekrar okyanusa karışıyor . Asılı kalmasına imkan yok . Herşey durmadan deviniyor .” şahane 🙂

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir