Rüya ve Yunus

13 Eylül 2012

Bu hafta sonu kampta yunusları aradı hep gözümüz ama geçmediler, ya da fırtınalı hava olduğundan dalgalar arasında seçemedi gözlerimiz onları. Beklenen şey olmaz ya tam da öyle oldu. Sonra birden iri bi yunusun soldan sağa doğru hoplayıp zıplayarak geçtiğini gördüm, hay allah dedim tam misafirler gitti şimdi geçiyorsun. Sonra tabi uyandım meğer rüyaymış 🙂

Sibel Atasoy Yunus nedir diye sordum şimdi kendime? Öylesine denize ufka doğru bakıyordum. İlk cevap “sevinç” oldu, bu beni şaşırtmadı. Ardından devam etti cevap; insanların orjinalleri dedi! İşte bu beni şaşırttı.
Siz ne dersiniz bu konuda frekanslar?

YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Çok severim yunusları.Yüzükten küpeye objeleşmiş olanları da alırım.Ben de sizinle aynı cevabı almıştım çocukken:)Geçenlerde bir belgesel izledim,yunusun gebeliği 12 ay sürüyor.Gebeliğin ilk dönemlerinde ayak şeklinde bir çıkıntı oluşuyor sonra geri çekiliyor.Sunan kıişi de’ karada yaşamış olabilir mi?’diye sormuştu:)

Sibel Atasoy İlginç! Hiç aklıma gelmezdi. İnsanlarda doğal bi yunus sevgisi vardır, neden olduğu bilinmez, çoğu belki görmemiştir bile 🙂

  • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Evet görmemişizdir ama bi şekilde biliyoruz ve seviyoruz işte.Tam sayı hatırlamıyorum ama % 90 civarında genetik akrabalığımız da varmış:)
    Sibel Atasoy Kızılderiliye bakarsan hepimiz akrabayız öyle ya da böyle 🙂
    YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Hatırlarsınız küçükken tv.ler de kızılderilileri ‘kafa tası avcısı vahşi vs.’ gösterirlerdi yine de onları görmez yok edilen bir ırk görüp içim sızlardı.Bişekilde öyle olmadıklarını bilirdik:) Bence de hepimiz akrabayız.
  • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Çok haklısın. Bi yanımız daha geniş görebiliyormuş belki de

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.