Rüya ve vizyon gerçekliği

03 Eylül 2012

Ona da, aynı fabrika üretimi olsa da bazı modellerin nerdeyse bunu inkar bile edecek kadar birbirinden uzaklaşmış olduğunu gözlemlediğimi söyledim.
Herkes yerinde ve komşu seri numaralarla keyif yapsın kardeşim, herkesle anlaşmak zorunda hissetmiyorum ben kendimi.
Benim model zati sulu bişeydir. Bi sürü netameli tasarımı var. Ama işe yarıyo mu yarıyo! En azından ben tepe tepe kullandım walla.

Netekim bazen anlaşamasak da güzel olduğunu hissettiğimiz modellere rastlıyoruz. Kendi adıma konuşayım; şöyle içine dışına iyice bi göz atıyorum, hayran oluyorum. Adını sanını, işlevini bilmediğimiz fonksiyonlar koymuşlar. Vardır bi bildikleri tabii. İnsan gurur duyuyo netekim. Mühendis çocuklar şevkle çalışıyorlar diye düşünüyorum.

Diyeceksin ki anlaşamadığım, benden uzak modelleri sevmiyor muyum? Yok canım öyle bişey! Anlaşamıyorum sadece; donanım farkımız çok. Hepsi bu. Yoksa hepsi iyi çocuklar… (Tamamı için Tıklayınız)

 • Turan Erdal Şu sözler demokrasinin belkemiğidir: ” Ama anlaşamadığım uzak modellerin olması yine de beni memnun ediyo. Bencillikten! Çünkü diyorum ki kendi kendime; fabrika üretime devam ediyo, bu demektir ki bize hep yedek parça bulunacak. :))))”

  Sibel Atasoy Tabi aradan yedi sene geçmiş, şimdi anlaşabilme (anda buluşabilme) imkanlarım arttı :)))
  Turan Erdal Bu neden böyle oluyor Sibel? Kendimde de bi şey fark ettim. Küçük yaslarda ne kadar biseyi bildiğimi zannettiysem, büyüyünce sürekli hiç bir şey bilmediğimi fark ediyorum. Bunların arasında bi bağlantı var mi acaba? Anlaşmak bilme yanılgısı ile ters orantılı olabilir mi?
  Turan Erdal Cok bilen bildiklerine çok sarılır, kimse ne kadar cok satılırsa o kadar da anlasma şansı küçülür.
  Sibel Atasoy Kesinlikle. Muhteşem bi şey fark etmişsin. fakat bilme konusu netamelidir çok yazdım düşündüm gözlemledim bu konuda. Çünkü bu söyleminden(farkındalığından) şu sonuca da varılamıyor.:”Cahiller birbirlerini iyi anlar”
  Turan Erdal

  Hayir, hayır, cahiller başkalarını hiç anlamazlar, çünkü onlarin tek bildikleri şey duydukları bir kaç şeyin kesinlikle dogru olduğudur. Oysa doğada böyle bir kesinlik söz konusu değil. Herşey akıyor. Esneklik doğanın esas kanunu. Biseyleri…Devamını Gör
  Sibel Atasoy Tek hikayenin tehlikesi diye bi TED konferansı dinlemiştik. Belki bunu hissettiğim için, engin sularda seyre başlamak için en az 4 kerteriz noktasına ihtiyaç olabileceğini söylemiştim 🙂
  Turan Erdal Anladigimiz anlamda “bilmek” bildiklerimizden kurtulmak galiba :-))) Bize öğretilen tüm ogretilerden siyrilmak…
  Sibel Atasoy Teşekkür ederim, günün spesiyalitesi bu oldu:)
  Turan Erdal Sibel, asıl ben teşekkür ederim. Iyiki de varsın.
  Hanife Altuntas sahip olduğumuz bilginin ne kadarının enformasyon olduğunu anlamaya başlarsak belki bilgiye dair bi adım atmış oluruz belki.enformasyon sahibi olmak bilgi sahibi olmak değildir:)
  Turan Erdal Belli bir seyiyede hepsi sıvı gibi geliyor bana. Enformasyon bir topal icin baston görevini yapar….
  Hanife Altuntas enformasyon bazı durumlarda tehlikelidir.çünkü insana bilgi sahibi olduğu yanılgısını verir..eğer onun sadece enformasyon olduğunu kavrarsak belki o zaman baston olarak kullanabiliriz.
  Hanife Altuntas kendi modeli üzerine kafa yorarken gelen bu yazın da ayrıca çok keyifli sibelciğim:) dediğin gibi saolsunlar, tepe tepe kullanıyoruz:)
  Sibel Atasoy Ben de Lame Deer ile iç içeyim ve insanın kendi rolünü nasıl bir ani kararla yeniden beliryebildiğini ve tüm yaratıkları içine alabildiğini hayretle seyrediyorum.
  Hanife Altuntas insanda sayılı rol repertuarının olduğu, bununda, çocuklu yaşlarda yerleştiğine dair hocamızdan birşeyler okudum bende..şimdi bu söylediklerine hayretim şaştı:) mümkündür her şey diyenlerdenim ama nasılnı paylaşırsan bizlerle sevinirim.
  Sibel Atasoy Bir cümleyle verilebilecek cevabın seni tatmin etmeyeceğini sanıyorum, hem belki biraz da Rüya ve vizyon gerçekliği kitabımı bekleme heyacanı kalsın sende 🙂 Belki lame Deer’i ve vizyonlarını ve bir büyücü hekim olmayı ve bunu nasıl başardığını genelin içinden çekip alman daha uygun olur.
  Hanife Altuntas o kitaba dair heyecanımı katmerleyelim o zaman:) keyifle bekliyorum:)
  Sibel Atasoy İnşallah doğurmak kısmet olur.
  Hanife Altuntas inşallah sibelciğim..

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir