Öyle ya da böyle-3

17 Eylül 2011

Zorunlu hareketlerden geçer not almadan, ağzınızla kuş tutsanız özgün hareketlerinizden madalya alamazsınız. Madalya umrumda değil mi diyorsunuz? O halde bunu size hatırlatırım. (Madalyadan muradım “onay” dır)

**

Hani bi laf vardır; “bi, tekne sahibi olduğunda, bir de onu satabildiğinde sevinirsin” diye! ben de aynen bu tespitteki gibi; bi, dengem bozulduğunda, bir de dengeye geldiğimde sevinirim 🙂
Bakınız; dengesizlik konumu

**

Daha bi ayna nöronumuza hakim olamıyoruz, ama vır vır her konuda ahkam kesiyoruz. Komik değil mi? Oysa geç aynanın karşısına bak bakıştır, makyaj yap! Sana ne alemin nöronlarından!

Annem “biraz türk dizisi izle kızım” diyor, dinlenirmişim,huzur bulurmuşum 🙂

Şimdi ona “ama ayna nöronlarrrr…” diye bi itiraz cümlesine başlamaya cüret etsem eminim şöyle diyecek (her zaman öyle der): “Amaaaaan Sibel!”

**

Ayna nöronlarım fazla çalışıyor gerçekten de, onları yatıştırmak için sık sık “uyusun da büyüsün” ninnisini ezberden okumak zorunda kalıyorum.

**

Besin zincirinde böcekler bizden sonra yer alıyor, bunu hiç düşündünüz mü?

**

Bi akrep arkadışımız vardı, “ver kurtul” derdi. Hayatına baktığımızda veremediği için kurtulamadığını görürdük (kulağı çınlasın). İnsan kendi ilacını tam ve net olarak biliyor, üstelik de bunu hep söylüyor(çoğu kez başkalarına tavsiye şeklinde oluyo bu). O sebeple insan mahir bi hafiye gibi kendi izini sürmeli.

**

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir