Niyetim

05 Eylül 2012

Aynı ağacın dalları yaprakları tomurcukları kozalaklarıyız biz. Bi şeyi neden sevdiğime dair ya da sevmediğime dair gerekçelerim/bahanelerim hep vardır velakin bunlar sanılardır yalnızca, öyle kompleks bir yapıyız ki, tam bırak dağınık kalsınlık bu 🙂 Çünkü sen onu yakaladıkça o başka yana kaçar, çok oyuncudur, şakacıdır, özetle harikuladedir niyetim. 🙂

  • Emine Y

    Bir anımı / izlenimimi paylaşayım 🙂 Bir akşam otobüste eve dönüyorum ,ayaktayım önümde oturan çocukta cep telefonunda oyun oynuyor . Ben izliyorum ,etkin olan oyunu oynayan cocuk . Bide sürekli tökezleyip yanan cep telefonun içindeki sana

    l eleman var 🙂 yani şimdi diyelim ki ben Tanrıyım ,oynayan eleman ilahi iradenin ilk tecellileri ,sürekli yanan yada puan toplayan sanal elemanda bizim projeksiyonumuz . Israrla en yüksek puanı toplasın bütün engelleri aşsın istiyoruz .

    Sen çok katmanlı sistem deyince aklıma geldi 🙂

  • Sibel Atasoy Evet tonal büyüsün istiyoruz ama irileşsin anlamında değil güzelleşsin anlamında, serpilsin, yetişkin olsun.

Size kuantum ne diyor onu anlatma isteği duydum aniden 🙂
Şimdi bir havuz yaptınız, içine denizden su doldurdunuz sonra havuzun içindeki hareketleri gözlemlemeye başladınız, zaman geçtikçe tekrarlayan şeyleri fark etmeye başlar algınız ve bunlardan sonuçlar yani kanunlar çıkarmaya başlarsınız. Bu bilimin yöntemidir.
Ya da yüzmek için yapmıştınız havuzu, ya da içine balık koymak için, ya da alabalık yetiştirmek için, seyretmek için. Her niyetiniz size başka sonuçlar getirecektir.
Ancak kurallarınızı/sonuçlarınızı denize baktığınızda bulamayabilirsiniz çünkü orada her an trilyon kere trilyon dalga ve olay olmaktadır. İşin ucunu kaçırırsınız doğal olarak 🙂
Bu kez ümitsizliğe düşüp ilahi olana sığınmaya çalışırsınız, öyle ya sonsuz bir bilinmeyenin ortasında üstelik sonlu bir ömürle bulunmak hiç de ümit verici görünmez:))))
Derken niyetinizin de bu işin içinde önemli bir rol oynadığını fark edersiniz. Evet dışarda(!) bilinmeyen bişey bi davul vardır velakin tokmak da sizin elinizdedir! İkiniz tek başına hiçliksiniz ama birlikte varlık olursunuz.
Eh işte kuantum bunu diyor özetle.
sa

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir