Model farkları-seri numaralar

03 Ocak 2012

Bi arkadaşıma,

(İnsanların tuhaflığından, onları anlamamaktan ve hatta onları beğenmemekten yakınıyordu da)

Şimdi onnarın üretim modeli ile seninki çok uzağa düşüyordur sevgideğer kardeşim.
Seri numaraları birbirine yakın modeller küçük bi fark olsa bile (örneğin cam sileceğinin sırtı düz değil de tırtıklıdır gibi) birbirlerini rahatça anlıyorlar.

Dün pek bi genç arkadaşım, leyleklerden bahsetmiş. Diyo ki; “tikkat ettim havalar soğuyunca bunnar hemen kalkıp sıcak yere uçuyorlar. Ve fekat ben bunu niye yapamıyorum? Bazı yerlerde/bazı kişilerle donuyorum ben. Üşümeyeyim diye ha bire üzerime elbise, manto giyiyorum, zırh üzerine zırh. Peki faydası oluyo mu? Yooo, hala dişlerim birbirine vuruyo”
Benim gibi bi şapşal buna ne cevap verir? Hani görünüşte yaşlı başlıyız ya bi işe yarayacağımızı sanıyor garibim.
Ona da, aynı fabrika üretimi olsa da bazı modellerin nerdeyse bunu inkar bile edecek kadar birbirinden uzaklaşmış olduğunu gözlemlediğimi söyledim.
Herkes yerinde ve komşu seri numaralarla keyif yapsın kardeşim, herkesle anlaşmak zorunda hissetmiyorum ben kendimi.
Benim model zati sulu bişeydir. Bi sürü netameli tasarımı var. Ama işe yarıyo mu yarıyo! En azından ben tepe tepe kullandım walla.

Netekim bazen anlaşamasak da güzel olduğunu hissettiğimiz modellere rastlıyoruz. Kendi adıma konuşayım; şöyle içine dışına iyice bi göz atıyorum, hayran oluyorum. Adını sanını, işlevini bilmediğimiz fonksiyonlar koymuşlar. Vardır bi bildikleri tabii. İnsan gurur duyuyo netekim. Mühendis çocuklar şevkle çalışıyorlar diye düşünüyorum.

Diyeceksin ki anlaşamadığım, benden uzak modelleri sevmiyor muyum? Yok canım öyle bişey! Anlaşamıyorum sadece; donanım farkımız çok. Hepsi bu. Yoksa hepsi iyi çocuklar… Da bazıları benden uzak olsunlar diyeyim artık 🙂 Niye mi? Sen de çok soruyosun birader. Yaa  onların kullandığı iletişim araçları bazen çok gürültülü oluyo, insanın kulağının zarı patlıycak gibi oluyo filan yani.

Ama anlaşamadığım uzak modellerin olması yine de beni memnun ediyo. Bencillikten! Çünkü diyorum ki kendi kendime; fabrika üretime devam ediyo, bu demektir ki bize hep yedek parça bulunacak. :))))

Yanaklarından öpüyorum güzel kardeşim

EMSm (Eski moda sulu model)

25/8/2005 ·

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir