Maya Altdünyaları ve Kendimiz

13 Temmuz 2016
Maya takvimindeki 9 Altdünya döngüleri ile kendi kişisel döngülerim arasında tesadüfü aşan paralellikler var. E ne olmuş diyebiliriz 🙂 Sadece Dünya ağacının yayının, bizler tarafından- konuyu hiç bilmesek dahi- algılandığı ve bu akışla yönlendiğine dair kişisel bir gösterge, bir kanıt olabilir. Biraz da şaşırıp mutlu olma vesilesi diyebiliriz. eminim bir çok insan bu devreleri hayatıyla karşılaştırdığında şaşırabilir 🙂
Galaktik Altdünyanın başladığı 1999 yılı zaten ülkemiz ve yaşayanları açısından bir nevi milat gibi (depremden dolayı), hayatımın bütünüyle değiştiği bir sınır çizgisi gibi adeta. İlk Kitabım Sırıtkan Kırmızı Ay 1999 yılında yazılmakla kalmıyor bizatihi 11.11.1999 tarihini baz alan bir zaman kaymasını, paralel dünya kavramını ele alıyor.
12,8 yıl süren sekizinci döngü, Galaktik bilincin evrimi dönemi oluyor; Maddi yaşam çerçevesini aşmak, telepati, ışıkla beslenmek, genetik teknolojisi ve galaksiler halinde düzenlenme esaslarını içeriyor.
Yine bu döngünün içinde,Maya’ların çok önem verdiği ve Venüs geçişi olarak bilinen, Venüs’ün güneşin önünden geçiş tarihi Haziran 2004 tarihi var. Maya’lara göre Venüs gezegeninin güneş diskinin önünden bu yedi saatlik geçişi sırasında, güneş insanlık için kozmik bir ayna görevi üstlenmektedir. Bu sebeple Venüs Geçişi insanlığın ruhsal birliğinin bir kutlaması niteliğindedir.
Bu geçişten tam bir yıl önce Haziran 2003 yılında Venüs Bağlantısı kitabım çıkıyor ve Venüs’le tam da açık seçik belli olmayan bir bağlantı sunuyor! Kişisel yaşamımın özellikle en vurgulu çocukluk döneminin yaralarını sarmayı da ihmal etmiyor. Ve hemen ardından 2004 yılında benim için bile akıl sır ermez “Oyun kuramı” ortaya çıkıyor ve Bir Kadını Öldürmek kitabıyla tam da Venüs Geçişinde buluşuyor! Editörün ifadesiyle Bir Kadını Öldürmek romanı, bildiğimiz insan medeniyetinin türlü çeşitli öğretilerle yakaladığı ortak gerçekliğın temelden çatıya detaylarını anlatıyor, özetleyip rafa kaldırıyor.

Şubat 2011 tarihinde başlayan ve yalnızca 260 gün süren dokuzuncu ve sonuncu döngü olan Evrensel Altdünya; Kozmik Bilincin Evrimi temasını taşıyor ve sınırlayıcı düşüncelerin sona erişini ve sonsuzluğu yayınlamaya başlıyor. Ekim
sonunda biten bu son döngünün hemen sonrasında 20 Aralık 2011’de soyut anlamda yeniden doğum yapıyorum, öylesine bariz-somut göstergeler var ki, çevremdeki kişiler de bu yeni doğan’ı kabul ve destekliyorlar ve bir de isim veriyorlar:Yaşayan!
Bu doğumun hemen ardından Haziran 2012’de ikinci Venüs Geçişi oluyor (8 yıl arayla oluyor bu geçişler) ve ben tam da aynı tarihte Haziran 2012′ de Yeni’den Doğanlara ismini verdiğim ve tuhaf bir şekilde 1999 ila 2011 yılını özetlediğim 12 istasyonu yayınlıyorum, adeta son iki maya döngüsünü bu kitapla uğurluyorum.
Aradaki detaylara girip de uzatmayacağım. Hayat ve gizemli oluş halleri beni her zaman çok etkilemiştir ve çifte Venüs kızı olarak güzeli gören/ arayan gözlerim ve polyannacı sevinçli hallerim baskın olmuştur.
Maya Takvimi de bittiğine göre şimdi ne olacak?
Şimdi, 2016 yılının Mayısında, yeni bir kitabım çıktı bildiğiniz üzere; Laniakea
Daha önceleri kaçındığım halde bu kez yeni dünyalar/yeni bir gerçeklik inşası için türlü çeşitli malzeme sunuyor bu kitap. Üstelik farkında olmadan yaptığım bir şey daha olmuş; Maya araştırmacısı Calleman’ın “düşüş” diye tabir ettiği Bölgesel Altdünya’dan Ulusal Altdünya’ya girilen M.Ö 3115’de başlayan ve kavgalar savaşlar, güç siyasetleri ile yoğrulmuş 5125 yıl süren döngüden öncesine yani henüz düşülmemiş olan, cennet diye bahsedilen önceki döngüleri hatırla-t-maya niyet edilmiş 🙂 Anayurt Lemurya ve onun en yakın kolonilerindeki yaşam ve bilinç düzeyleri mercek altına alınmak istenmiş. Bakalım hep beraber göreceğiz, hayırlısı olsun inşallah.
Aloha

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.