Karşılaşmalar

10 Mart 2012

CC ile veya Florinda ile karşılan biri, onlara sadece bir an bile gerçekten “dokunursa”, bir daha eskisi gibi olamazlar. Ne olacakları fark etmez ve bilinemez de zaten, kesin olan eskiye bir daha dönemeyecekleridir.sa

**

Bir üniversitede bulunduğumu bildiğinden alandayken akademik tuzaklara düşmememi ısrarla nasihat etmişti. Bir burs istemeyecek, akademik danışmanlarım olmayacak, hatta ailemden ve arkadaşlarımdan yardım talep etmeyecektim.
İzleyeceğim yolu mevcut şartların şekillendirmesine izin verecek ve bir kadın savaşçının şiddetiyle o yola dalacaktım.(Florinda Donner)

**

Ben 0-6 yaş arasında vurgunu almadığım için, dinsel ögeler ve simgelerden hemen hiç etkilenmedim, ne rüyalarıma ne de uyanık hayatıma girdiler. Ben kozumu bilimle paylaşmak zorunda kaldım. Nasıl ki 0-6 arası din darbesi alanlar bunu yumuşatmak için tasavvuf,  spiritüllik,metafizik gibi ara geçişler kullanıyorsa beni de kuantum fiziği kurtardı.  Hepimiz 0-6 arasında bi şekilde sakatlandık. Fakat bunun çaresi var, her şeyin çaresi var 🙂

**

İstanbulun ortasında, tam karşımda bi kuşçu var. Hani kuşları kümeste tutarlar, yemlerler, çoğaltırlar. Arada kuşları dışarı çıkarıp uçururlar ve sonra güvenle kafese dönmeleri için anlamlarını kendileri bildikleri tuhaf ıslıklar çalarlar. Adana’da çok bilinen bi şeydi. Gayet saygın insanlar gizli gizli kuşçu olurlardı! Onlardan biriyle arkadaş olmuştum ama bu aktiviteyi sorgulamamışım maalesef (çok meşguldüm o zamanlar).
Şimdi karşımdaki kuşçuyu izliyorum. Daha ziyade kuşlarını. Sanki uçmayı yeni öğreniyormuş gibi acemice uçuyorlar, küçücük bi daire atıp hemen kümesin yanındaki evin çatısına geri dönüyorlar. Adam küçük taşlar atarak onları yeniden uçmaya zorluyor.
Üç sene önce bu kuşlardan biri benim terasın küpeştesine konmuş ve geri dönmemiş. Zil çaldı bi adam kapımda binbir özür dileyerek durumu anlattı, eğer izin veriirsem kuşunu almaya gelmiş. Hiç tanımadığım bu adamı içeri alsam mı diye şimşek hızıyla düşündüm ancak sorgulamadım. Peki dedim beraber çatıya çıktık gerçekten orada paçalı bir kuş sakince durmaktaydı. Sahibi onu avuçlarına alıp götürdü.
Bi gün bu komşuyla (aynı sokakta olduğumuza göre) konuşmak ve bu motvasyonunun temellerini öğrenmek istiyorum.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir