İtü sözlükte Kurtlarla Koşan Kadınlar

07 Aralık 2011
  1. insanlar ikiye ayrılır,kurtlarla koşan kadınlar’ı okuyanlar ve kurtlarla koşan kadınlar’ı okumayanlar.(parakletos, 11.04.2011 01:14)
  2. sağlıklı kurtlar ve sağlıklı kadınlar, belirli ruhsal karakteristikleri paylaşırlar: keskin bir duyarlılık, oyuncu bir ruh, yoğun bir kendini adama kapasitesi. kurtlar ve kadınlar, doğaları, araştırıcılıkları, büyük bir dayanıklılık ve güce sahip olmaları bakımından yakın akrabadırlar. sezgileri çok güçlüdür; yavruları, eşleri ve sürüleriyle yoğun bir biçimde ilgilenirler. sürekli değişen koşullara uyum sağlamakta deneyimlidirler; tuttuklarını koparmalarının yanında çok da cesurdurlar.(kalimera ilie, 28.06.2011 22:18)
  3. vahşi kadını bulmak daha önemlisi ona kulak vermek için okunması gereken kitaptır. sadece bir paragraf okumaya değer kılar bu kitabı.bir kadının psişesinin yolu, kulağına gelen tınılar ya da geçmişte maruz kaldığı zulümler veya yerüstünde daha geniş bir hayat yaşamasına izin verilmemiş olması yüzünden çöle düşmüş olabilir. bu durumda kadın çoğunlukla, üzerinde parlak kırmızı çiçeği ile bir kaktüs dışında, 500 kilometrekarelik bir alanda başka bir şeyin bulunmadığı bomboş bir yerde yaşadığını hisseder. ama 501. kilometreye giden kadınlar için, orada daha fazlası vardır. küçük, güzel bir ev. eski bir ev.orada sizi beklemektedir.(brachiopod, 31.07.2011 17:19

Bu ayın masalını okudunuz mu? İşte adres:

http://www.kirkyama.org/?p=1229

Clarissa’nın o güzel şifalı öykülerinin hepsini KırkYama sitesinde bulabilirsiniz. Zaten siteyi de bi nebze Estes’in bize verdiği heyecanla kurmuştuk. Hatta daha da iddialı bi yaklaşımla Kurtlarla Koşan Kadınlar’ın Türkiyedeki tek adresi KırkYamadır desek yeridir. Eğer bizimle yarışmak isteyen olursa bundan derin bi zevk duyarız.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir