Günün getirdikleri

08 Mart 2011

Gün bana şunları anımsattı, vesile olanlara teşekkürlerimle:

1. En kolay, en zevkli yapabildiğiniz şeyi bulun. O sizin işlevinizdir. Onu hep birlikte pişirdiğimiz yemeğe, tercih ettiiğiniz bir yolla katın. İşlevinizi başkalarının işlevleriyle kıyaslamayın, tartıya vurmayın.

2. Haklı çıkmak için enerjinizi çarçur etmeyin.

3. Seyyal olun, yerinize bağlanıp kalmayın. O yeriniz ki sizin kendiniz sandığınız anlaşmalar bütünüdür ve bir roldür. İstediğiniz zaman ordan kalkabilir, gezebilir, istediğinizde yeniden yerinize dönebilirsiniz.

3. Övünme ya da dövünme damganız hangisi olursa olsun, ne kendinizde teşhis ettiğinizde ne de başkalarında gördüğünüzde onu önemsemeyin.

4. Tek başına gidilecek bir yer yok. Hapisaneden kaçış ancak yardım alarak, yoldaşlar sayesinde mümkün olur. Sonuçta özgürlüğe açılan kapıdan hangi sırayla çıktığınızın hiç bir önemi olmayacak. Önce gidene madalya takılmıyor.

5. Sizin adınıza kimse karar veremez. Seçim yapmak bir onur /görevdir.

6. Edimlerinizde yüreğinizin işaret ettiğine öncelik verin.

7. Bir an önce hipnozdan kurtulmak için gerekeni yapın; çünkü yapılacak daha binlerce şey var.

8. Beğendiğiniz şeyleri onurlandırın. Beğenmedikleriniz konusunda size sorulmadıkça yorum yapmakta pek istekli olmayın.  Şikayet ve yargılama ahlaki bir sorun değil, bir enerji savrukluğu durumudur.

9. “Bilmiyorum” diyebilin.  Çevrenizdeki herkes sizin için çabalıyor, onları etkili dinleyin. “Yeterince” kavramı üzerine biraz mesai yapın.

Son olarak kız kardeşlerime, daha çok kendine güvenen, yaratıcılık ve girişim kabiliyetlerini rahatça ortaya koyabilecekleri,  paylaşıma, yardımlaşmaya ve birbirlerini onurlandırmaya açık günler diliyorum.

Her çocuğun arkasında ondan yaşlı ve iri bir kadın var.

O kadın ki ortak rüyayı öğreten.

Beğenelim ya da beğenmeyelim,o elinden gelenin en iyisini yaptı.

3 Yorum

  • Turan 16 Mart 2011, 08:09

    Söylediklerin özgür olmak icin sarttir.

  • Sibel 08 Mart 2011, 22:28

    Evet hem bilinen hem de metaforik anlamlarıyla gezgin olabilmek süper olur 🙂

  • zekiye 08 Mart 2011, 16:38

    evet bence çok güzel yazmışsınız sibel hn bir yere çakılıp kalmamak gereklii…keşke bende seyyah olsam…her mileten her yöreden insanları ve onların yaşadıkları yerleri tanısam süper olurdu… sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.