Günlerden bugün

22 Haziran 2015

Dün yaz başı, bugün sonbahar sonu!
Küçüklüğümden beri Anadoluyu çok severim (belki doğduğumuz yer olduğundan bilemiyorum) birçok muhteşem özelliği arasında dört mevsimin yaşanabildiği nadir coğrafyalardandır. Tabi biz dört mevsimi ya zaman ya da mekan değiştirdiğimizde yaşardık oysa şimdi biz yerimizde duruyoruz, o bize geliyor! Nonlokalitenin tüm haşmetiyle gelmekte olduğunu hissediyoruz. Hatta öyle ki kendimi The Cube filminde sandığım bile oluyor, sen kendi noktanda beklerken asansör gelip seni bulsun durumları 🙂 Hayırlısı olsun, ne demişler elle gelen düğün bayram

*

Gördüğünüz ya da benim deyimle size download olan vizyonu tercüme etmeye çalışmamak, onu bir şekilde yazarak çizerek anlatarak paylaşmaktan kendini alakoymak, başı o minik delikten görünmüş olan bebeği doğurtmamak gibidir. Hangi ebe buna seyirci kalabilir!

*

“Sorgu odasının tek taraflı penceresinden oldukça endişeli olduğu görülen çoban Hüsnü, yarım saattir yalnız başına beklemekteydi. Her şey o kadar hızlı olmuştu ki, çoban ne olup da böyle birdenbire ortalığın karıştığına anlam verememişti. Oysa işleri gayet iyi idare ettiğini sanmıştı ve rutin işleri arasında o olayı unutup gitmek üzereydi. Gayet iyi biliyordu ki tipik köylü kurnazlığı dünyanın her yerinde olduğu gibi her daim işe yarardı; çeneni kapalı tut, gereksiz hareketlerde bulunma, olduğundan da zavallı görün, gözlerini egemen şehirlilere dikme! Kurallar böylesine basitti.”
Kurnazlıkla akıl, akılla zeka, bilgelikle zeka,entellektüellikle bilgelik, bilgelikle dervişlik, dervişlikle delilik, delilikle psikopatlık, psikopatlıkla başkanlık, başkanlıkla çobanlık, çobanlıkla koyunluk, koyunlukla cehennemin dibi!
vız gelir bana walla

bezginlikkkk