Güncel dizilerden

30 Mart 2012

Brenda, Closer’ın kendine güvenen, başarılı polis şefi yrd.sı. Senaristler gerçekten çok güzel kişilik profilleri yaratmışlar, hiç biri sırıtmıyor ve üstelik her birinin neden öyle olduğunu da anlayabiliyorsunuz. Örneğin Brenda’nın anne ve babasına baktığınnızda böyle bir kişiliğin nasıl oluştuğunu az çok çıkarsıyorsunuz. Closer kendi klasmanındaki yapımlar içinde oldukça başarılı.

**

Touch’ın henüz iki bölümünü izleyebildik, konu muhteşem; kuantum dolanıklığını anlatmaya çalışacak. İşleri oldukça zor çünkü daha bu konu fizikçiler için bile dipsiz bi konu. Aslında bu tür denemeler hep yapılıyor Hollywood’da, en son Person of interest de aşağı yukarı bu konuyu makineler üzerinden anlatmaya çalışıyor. Oysa Touch, küçük ve anormal(!) bir çocuktan ve onu anlamaya çalışan fedakar bir babayla işe başladı. Seyredip göreceğiz artık.

**

Önceleri bi gençlik dizisi ya da seyretmediğim vampir dizilerinin bir benzeri sandığım pek de önem vermediğim Secret Circle, giderek ilginçleşti. Başrol oyuncusu daha önceki bi diziden radyo dJ’inin kızı olarak tanımıştık. Hem güzel hem de bence başarılı bir performansı var. Konuyu biraz daha derinleştirebilirlerse ilginç bir dizi olmaya aday.

**

Yine başlangıçta pek dikkate almadığım Once open a Time dizisi gerçekten harika bir atılım yaptı. Boyutları, karmayı, aynıandalığı, insani duyguları ve tabi hapishaneyi fevkalade güzel anlatabilmeyi başarıyor. Böylesi konuları görsel 0olarak anlatabilmenin kolay olmadığını da belirtmeliyim.

**

Bu arada Fringe geri döndü. Fakat bi değişiklik sezdim ancak araştırmaya vaktim olmadı. Senaryo gurubunda bir değişiklik mi oldu yoksa bende mi bi değişiklik oldu bilemiyorum. Resmen yazmakta olduğum kitabın içine girmişler! Yapacak bişey yok, birbirimizden kopya çekiyoruz bilmeden sanırım :))) Sınırlar giderek kayboluyor, bi sisin kalkması gibi adeta. Umarım bunu kaldırabilecek gücümüz olur.

**

Alcatraz ise hala güzel ana fikrin içine girmeyi başaramadı. Oyuncu sayısı az ve tatminkar bi ilişkileri olamadı. Henüz kenarda top sektiren senaristlere kolaylık diliyorum, seyretmekten vaz geçmedim çünkü ümitliyim.

**

Lie to me’yi de anmadan geçmek istemiyorum. Kelimelerin arkasına bağlı uçurtmaları sekiz yıldır anlatıp duururum. İşte bu dizi kadınların kolayca yapabildiği bir işlevin, erkeklerce nasıl öğrenilmesi gereken bir bilim(!) dalı olduğunu göstermeye çalışıyor. Oyuncular etkili, konu hafif olmakla birlikteözellikle erkek seyirciler için bence eğitim niteliği var.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir