Dünyanın en rahatlatıcı on şarkısı

08 Aralık 2016
On şarkı yaklaşık 45 dakika sürüyor bu videoda. Ben dinlerken çok bariz bir gevşeme, neşelenme, umursamazlık, beklentisizlik gibi hisler duydum. Ayrıca daha ilk parçanın sonundan başlayarak çevremde, evimin binamın çevresinde su damlası gibi nötr bir baloncuk oluştu ve genişledi. Sanki sadece beni değil çevremdeki alanı da nötrleyen bir etkisi olduğunu hissettim.
Eğer böyleyse bu videoyu dinlediğimiz her bir kişinin olduğu yerde armonik/huzur dolu bir adacık oluşuyor ve buna giren çıkan tüm insanlar -ne olduğunu bilmeseler bile- bu nötürlenmeden nasiplerini alıyorlar demektir. Çok hoş. Aloha
*

Dün küçük bir vizyon gördüm. Kanepede uzanmıştım, sanırım bir film seyrediyordum ve çok gevşemiştim (meditason sonrası gibi). Birden görüntü gözümün önüne geldi; çok iri kökler-kollara benzer, boğumlu yeşil uzantılar her yöne doğru özellikle yer altından hızla büyüyorlardı. Ben bu ne şimdi diye sorgulamaya başlıyordum ki içimden dışıma kahkahalar patladı. Onu tanıdım üstat kanalı, ardı ardına birkaç kahkaha, hayret nidaları ile seyretti o yeşil uzantıları ve gülerek şöyle söyledi “amma yayılmacısın ha!” en ufak bir yargı taşımıyordu, şefkatle ve eğlenerek söylemişti. Ben ikinci kez şoke oldum. Ne yayılmacısı ya! Kim yayılmacı?
Çok hoşuma gitmedi sanki, Aklıma annemim küçükten beri bana taktığı isim aklıma geldi aniden; Ayrık Otu! Ufffff… vizyon bitmişti. Bizim üstat başıma bi şey sarıp gitmişti 🙂
Puflayarak ama çok meraklı bir ruh durumuyla kalktım, rahatımı bozdum! Ayrık otu da Allahın yarattığı ne yapalım yani diye söylendim bilgisayara doğru yürürken.
Google amcayı açtım ve ümitle”ayrık otunun amacı ne” diye sordum.
Evet çok ama çok yayılmacı bi şey bu, tıpkı insan! Hem de düzen bozucu. İyice bozulmasın moralim diye filozof yanım devreye girdi ve “yeni düzen ancak eskisini bozarsan gelir yahu! deli misin nesin, otur kaosluğunu kutla” dedi. Eyvallah dedim.
Ne diyebilirdim ki zaten. Hiçbir şey kontrolümde değil.
Neyse sabah uyandım hala ara ara “amma yayılmacısın ha!” tespiti ve kahkahalar aklıma geliyor, pek yakalamıyorum atılan oltayı, işime bakıyorum derken durduk yerde birden YOD konusu aklıma geldi, hani şu astrolojide tanrının parmağı da denilen açı kalıbı.
Niye geldi şimdi bu aklıma?
Üstelik benim haritada 2 tane YOD kalıbı varmış. Onu beş yıl önce söylemişti arkadaşım bana. Acaba bununla bir alakası var mıydı? Kendimi gönülsüz dedektif Kenan gibi hissettim.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.