Dönenler üzerine sohbet

07 Mayıs 2012

Şu yazıdan ilham alarak yapılan sohbetler: Gidenler ve Dönenler (tıklayınız)

 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü “Dönenler” ise kapasiteleri oranınca maksimum bilgi ile donanmış durumdalar ve kaynağa dönüş yolculuğunda, yeniden nötr hale gelmek için mevcut bilgilerini dağıtarak, ağırlıklardan kurtulmak çabasındalar.” denmiş.Bilgi bir yükmüdür?

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Bilgi, kendimiizi sonsuz potansiyelden ayıran bir yüktür evet. Fakat çaresizce elde etmeye çalıştığımız da bişeydir çünkü sürdürülebilir gerçeklikler ve güvenlik isteriz.

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Bu dünya da yemek gibidir bilgi.Bence, acıktığında yersin ihtiyacın olanlar bedeninde ayrışır sindirilir ve yollanır.Bazıları,pek çok nedenden dolayı stoklar!İşte o zaman yük olur sinsirilemeyenler:)

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Sonsuz potansiyelden ayıran bir yük ise, anlamlandırarak ilerlemek için bilmeye mahkumuz.Başkasına aktarınca bu yük olmaktan nasıl çıkıyor? Bilmenin sorumluluğumu var?

  YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Başkasına anlatırken ÖZümseme imkanına sahip oluyoruz ve böylece artık zihinsel olarak hatırlamaya gerek olmuyor,konuşmaya, irdelemeye de gerek kalmıyor, bütünlüğümüze dahil oluyor. Bu edim hafiflemeye ve anda kalabilmeye olanak veriyor olabilir
 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Külli bilgi sürekli yayında.Bizler kendi ihtiyacımıza göre oradan çekip kullanabiliriz.
 • YENİ’den DOĞAnlar Kulubü Yayını alabilmek için boş ve beklentisiz olmak lazım yoksa dolu kaba ne çekeceksin 🙂

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir