Bi şans daha

27 Şubat 2012

Yine kar yine fırtına bu hafta! Balkanlar ese ese bitiremedi bu sene. Moskovadayken sıcaklık aynı günde on derece oynuyor diye hayret ediyordum eh bizde de oldu artık! Dengeyi bozmak için çalkaladıkça çalkalıyo bi şey! Kendimi rodeo yarışlarında gibi hissediyorum. Günaydın frekanslar, hayat her şekilde güzel

**

Tootsie… Eski film hatırlarsınız, şimdi tekrar rastladım, kahkahalarla izliyorum… Ohh çok iyi geldi çünkü sabah ağlamıştım biraz (Nesimi üzerine). Neyse kalp ve yüz kaslarım epeyce çalıştı yani bugün. Bundan çok mutluyum ve bi bardak çay ve biraz avakado! (Bu da dün ve bugünün bi başka ilki-sevmediğimi düşünüyordum aslında- bi şans daha vermemek için bi neden yoktu)

**

Sonsuza dek yaşasam bile
Nehri hemen geçer
yarını yakalarım
(bilmediğim bi şarkıdan)

**

Biz filmi seyrederken zaten Minny bu ödülü doğrudan gönlümüzden koparıp aldı. Hatta öyle ki, onun söyledikleri günlerce haftalarca ara sıra aklımdan ağzımdan geldi geçti hatta pişirdiği soslu tavuğun KFC’nin esası olduğunu bile fısıldadı. Muhteşem bir performanstı. Ödülün doğru yere gitmesine sevindim. Bu film mutlaka izlenmeliler listesinde olmalı:)
2012 Oscar gecesinde En iyi yardımcı kadın oyuncu Ödülünü “The Help” adlı filmdeki performansıyla Octavio Spencer aldı. Filmde hizmetçi Minny Jackson karakterini oynayan Spencer, ödülün favori adayı olarak gösteriliyordu.

**

Bugün Martin Scorsese’in Hugo filmine gitmeyi düşünüyorum (geçen hafta sinemayı pas geçmiştim, şimdi Minny’in zaferi ile yeniden acıktım! )Hugo güya bi çocuk filmi fakat Scorsese’in elinde bambaşka bi şey olmuştur herhalde ve üstelik de 3D imiş, görmedim demek istemeyeceğim bi film sanki 🙂

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir