BAK Uygulamalarından Konuşuyoruz

09 Ocak 2013
Günaydınn frekanslaaarr, burada inceve nazik bi kar yağıyor ancak her yer ıslak ve tutacağa benzemiyor. Az Sonra Yeşimle yaratıcılık ve oyunlar üzerine bir sohbet yapacağız radyoda,eğer vakit bulur da dinlerseniz ve fikirleriniz, sorularınızla katılmak isterseniz bu başlığın altına ekleyin lütfen, hemen görebiliriz. Malum sorular olunca biz de yeni şeyler öğreniyoruz 🙂
Bu hafta YAŞAMEVİ’nde “Yeni Bilinç Oyunları” olacak konumuz. Konuğum Yazar, Düşünür Sibel Atasoy. Sevgili Sibel’le, yaratım içinde olmaktan bahsedicez. Yarattıklarımızdan, yaratabileceklerimizden, yeni sezgisel oyunlardan, yaşamın her anını bir yaratıya dönüştürmekten…
9 Ocak Çarşamba sabahı saat:10.00’da Radyo Halikarnas’ta…
Canlı yayını internetten dinlemek isteyenler için:
http://www.halikarnas.fm/live_other.html
*

Yılın son günü ve yeni yılık ilk günü iki BAK uygulaması yaptık, yine şaşkına döndük, yine köşe bucak havalandı, toz duman oldu. Bakalım ortalık sakinleşince nerede bulacağız kendimizi?

Diğer gerçeklikler somut gerçekliğimizle iç içegeçmiş vaziyetteler;  Örneğin yılın son günü yaptığımız BAK uygulamasında resmen böyle bi tanesine şahit olduk, sadece ben değil oyundaki arkadaşlarımızdan Nilgün de gördü. Geçmedik ama açıkça gördük.
Gördüğümüz gerçekliği temsil eden arkadaşımız (ki kendisi rolünü bilmiyor) evde varlığından haberi bile olmadığı bir yazı tahtası bulup oraya şöyle yazdı: “Oley! Başardım 🙂 Çok şanslıyım. Bilinmeyeni merak ediyorum. Çok meraklıyım. (38). Yılan. (111) Kırmızı.”

**

Sağlık gibisi yok.
Eğer birisi bu lafı ediyorsa bilinki önce onu kaybetmiş ves onra geri kazanmıştır. Kayıp yokken varlığı algılamak mümkün olmuyor.
Bana öyle geliyor ki bütün bu Dünya serüveni şifalanmak için yaşanıyor; değişik düzeylerin şifalanması. Ve yalnızca doktorlar şifacılar değil bildiğimiz tüm meslekler insanın şifalanması için oluşmuş profesyonellikler. Bunu şimdiye kadar hiç bu kadar açık anlamamıştım sanırım. Oysa BKÖ’de bunu açıkça yazmışım; dolaşan ipeksi telciklerimizi düzeltmeye geliyoruz buraya diye! İnsan kendi yazdığını bile çok sonra anlıyor. Burası gerçekten sürprizli bi yer dostlar.
Günaydın ve iyi haftalar frekanslarıma

*

BAK uygulamasına katılmak isteyenler için ön bilgi:
23 ve 27 Ocakta Radia kişisel gelişim merkezinde
ve
26 ocakta da bir arkadaşımızın evinde, yine İstanbulda
BAK oynayacağız kısmet olursa. Tarih yaklaştıkça etkinlik detayını yine bu sayfadan duyuracağız fakat bana gelen sorular doğrultusunda belirlenen bu günleri şimdiden bilginize sunuyorum.

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir